+01 452 4587254
8108 W. Saxon Street

Tesla ‚Eating Bitcoin’s Lunch‘ jako Realized Volatility Hits 3-Year Low

Tesla ‚Eating Bitcoin’s Lunch‘ jako Realized Volatility Hits 3-Year Low

Zrealizowana 30-dniowa zmienność Bitcoinu spada do najniższego poziomu od 2017 roku, podczas gdy Tesla pokonuje wyniki na poziomie ponad 1 500 USD.

Bitcoin (BTC) ustanowił 15 lipca kolejny wątpliwy rekord, ponieważ zrealizowana zmienność spadła do najniższego poziomu od trzech lat.

Zgodnie z danymi z zasobu analizy on-chain Skew, 30-dniowa zrealizowana zmienność zanotowała w tym tygodniu najmniejszy odczyt od 2017 roku.

Zmienność BTC odbija się echem od pozycji sprzed 20 tys. dolarów.
Zrealizowana zmienność odnosi się do zmienności zdefiniowanej przez różne przedziały czasowe. Niska zmienność zazwyczaj dotyczy inwestorów i analityków, szczególnie w dłuższych okresach czasu, ponieważ zbyt często po jej wystąpieniu pojawia się odbicie.

Na początku tego miesiąca, 10-dniowa zrealizowana zmienność osiągnęła 20%, co jest najniższym wynikiem od czasu, gdy w grudniu 2018 roku BTC/USD spadły do 3 100 USD.

Jak informował Cointelegraph na początku tego miesiąca, wolumeny transakcyjne również spadły w tym czasie, co podsycało oczekiwania, że zmienność wkrótce powróci na rynek.

Od tego czasu Bitcoin spodziewał się „wielkiego ruchu“, a korytarz handlowy pomiędzy 9.000 $ a 9.500 $ pozostał na miejscu.

BTC/USD zrealizowało porównanie zmienności

Dla analityka Cointelegraph Markets filbfilb istniał jednak duży potencjał dla poważnej korekty w kierunku 8.000 dolarów. W szczególności, powiedział on subskrybentom swojego kanału handlowego Telegram we wtorek, 20-tygodniowa średnia krocząca (MA) na poziomie $8,200 zapewniła realistyczny poziom wsparcia. Alternatywnie, BTC powinien odzyskać swoją 50-dniową średnią kroczącą, obecnie bliską $9.400.

„Ogólnie rzecz biorąc, moja pozycja pozostaje bardzo ostrożna“, podsumował.

„Do tego czasu jest to tylko boczne cięcie, dopóki nie udowodni się, że jest inaczej, więc cieszę się, że mogę to usiąść i czekać na potwierdzenie.“

Tesla „jedząc lunch Bitcoin’a“
W międzyczasie, Bitcoin dostarcza niewiele inspiracji, nawet akcje Tesli biją go na zmienność.

„#Bitcoin zrozumiał zmienność na niskim poziomie trzy lata, Tesla je lunch Bitcoin’a!“ Skew skomentował.

Tesla zaskoczyła publikując wiele nowych wzlotów pomimo wielokrotnych wezwań do masowej korekty trwającej kilka miesięcy. Od ostatniego dna 18 marca, $TSLA zyskała ponad 300% do obrotu na poziomie $1,516 w czasie prasy.

Nawet przy 1.200 USD, limit rynkowy Tesli był o ponad 30% większy niż Bitcoin’a.

Wykres cen akcji Tesli na 8 miesięcy

Kurs akcji Tesli na 8-miesięcznym wykresie. Źródło: TradingView

Prezes Tesli, Elon Musk, nadal jest znany jako potencjalny zwolennik kryptokurrency, a tajemnicze tweety na tematy od holdingów Bitcoin do Dogecoin (DOGE) wzbudzają duże zainteresowanie użytkowników.